by Petr Nečas

Milonga v Barce s Dúo Porteño de Tango

28. 10. 2023 / divadlo Barka, Svatopluka Čecha 1405/35a, Brno
 

Milonga v divadle Barka za doprovodu RANAS - Dúo Porteño de Tango.
Nenechte si ujít možnost tančit za doprovodu těchto dvou muzikantů. Vstupné 250 Kč.
Dúo Ranas je silný a taneční tango duet z Buenos Aires, který složili Pablo Schiaffino (klavír, aranžér a skladatel) a Leandro Schnaider (bandoneon, aranžér a skladatel).

 Poté, co tři roky hráli v bájném Café Tortoni v Buenos Aires, v roce 2007 natočili své první CD, které je zavedlo na cestu s jejich hudbou ze Sokcho (Jižní Korea) do krásného středověkého Estonska. Vzhledem k tomu, že se sami spravovali a vydali se na dvě roční evropská turné, vystoupili na několika festivalech, divadlech a milongách v Německu, Estonsku, Irsku, Itálii, Rakousku, Polsku, Check Republic, Švýcarsku, Belgii, Nizozemsku, Bulharsku, Francii, Lucembursku, Polsko, Uruguay a jejich milovaná Argentina.V roce 2010 natočili své druhé CD s názvem „El Limonero Real“ se zvláštní účastí hlasu Lidie Borda a obsahuje vlastní skladby.

V roce 2013 složili a nahráli „Suite Partoutango“, původní hudbu pro tango festival Partoutango ve Veckenstadtu v Německu.
V roce 2014 natočili své třetí CD s názvem „Jupiter“ za zvláštní účasti hlasu Ariela Ardita a ruční pily Muhammada Habbibi Guerry.
V roce 2015 složili původní hudbu pro divadelní hru s názvem „DOS, co je rozpuštěno“ od společnosti „DNI“ z Argentiny.
V roce 2016 složili původní hudbu pro kanadský dokument s názvem „Viva Argentina“.
V roce 2018 nahráli „Ich Hab Kein Heimatland“ (evropské tango) se švýcarskou zpěvačkou Martinou Hug.
Rok 2023 je zavede do nekonečného dialogu, který pramení z jejich nástrojů, zorganizuje jejich 29. evropské turné a představí „Tata“, nové CD s chacarera (argentinská lidová hudba) a několik nových skladeb.